Nowy Jork - Przewodnik

Jesteś w: Nowym Jorku Spacery Co w Nowym Jorku robić w deszczowy dzień?

Co w Nowym Jorku robić w deszczowy dzień?

Na słoneczny dzień - wycieczka stateczkiem po Hudson River

No właśnie. Pogoda w Nowym Jorku nie zawsze jest piękna i słoneczna. Jak zaplanować przyjazd, jeśli prognozy zapowiadają kilka deszczowych dni? Poniżej zebraliśmy kilka porad, dzięki którym dowiesz się, jak zaplanować swój pobyt w Nowym Jorku.

Po pierwsze - gorąco zachęcam do korzystania z serwisu pogoda.kierunek.us - oparty jest na prognozach publikowanych przez rządową agencję i sprawdza się bardzo często. Wystarczy rzut oka na ikony (słońce/chmury/deszcz) by móc wstępnie zaplanować zwiedzanie i uniknąć niemiłych niespodzianek.

Na słoneczne dni warto zaplanować zwiedzanie na świeżym powietrzu: autobusy wycieczkowe z odkrytym dachem (przeznacz na to dwa dni), wycieczkę na Statuę Wolności, rejs stateczkiem wycieczkowym, spacer po Brooklyn Bridge, spacery po Central Parku, Piątą Aleją, najmodniejszym ostatnio parku Highline na Chelsea oraz, oczywiście, tarasy widokowe Top of The Rock i/lub Empire State Building.

Spacery po częściach miasta, np. Chinatown, SoHo, Dzielnica Finansowa, Chelsea czy też wycieczka na leżący tuż za East River Greenpoint - jeżeli nie leje deszcz to spokojnie można zostawić sobie na pochmurny dzień. 
Książka o Nowym Jorku

Książka o Nowym Jorku w wersji do druku (PDF)

Pobierz teraz »