Nowy Jork - Przewodnik

Jesteś w: Nowym Jorku Spacery

Spacery

Byk na Wall Street, foto: Marek Rygielski

Zwiedzamy Nowy Jork - Dolny Manhattan

Nowy Jork, także i wtedy, gdy był jeszcze Nowym Amsterdamem, zaczął swój burzliwy rozwój w miejscach, które wchodzą w skład dzisiejszego Downtown. Wybierając tę wycieczkę poznasz więc prawie całą historię miasta – od czasów holenderskich aż po współczesność.

   
Summer Streets - Nowy Jork

Summer Streets - Park Avenue bez samochodów

Przez trzy kolejne soboty sierpnia Park Avenue i Layafatte Street są zamknięte dla ruchu samochodowego. Od Brooklyn Bridge do 72 ulicy to 7 mil ulic wyłącznie na bieganie, spacer, jazdę na rolkach, wrotkach, rowerach lub hulajnogach.

   

Jogging w Central Parku

Jeśli lubisz jogging - skorzystaj z okazji i pobiegaj po Central Parku. Różnorodność ukształtowania terenu i niesamowite widoki sprawiają, że jest to wręcz wymarzone miejsce dla biegaczy.

   
Nowy Jork, Piąta Aleja

Co w Nowym Jorku robić w deszczowy dzień?

No właśnie. Pogoda w Nowym Jorku nie zawsze jest piękna i słoneczna. Jak zaplanować przyjazd, jeśli prognozy zapowiadają kilka deszczowych dni? Poniżej zebraliśmy kilka porad, dzięki którym dowiesz się, jak zaplanować swój pobyt w Nowym Jorku.

   

Letnie kina pod gołym niebem

Wszystkie darmowe seanse filmowe w nowojorskich kinach pod gołym niebem – zebrane w Kalendarz Google
   
Sutton Place, Nowy Jork

Sutton Place

Sutton Place to jedno z najbardziej eleganckich i najdroższych miejsc do mieszkania na Manhattanie, choć postronnego obserwatora może to dziwić.

   
Mapa Central Parku

Zwiedzaj Central Park z gwiazdami

Do jakiego miejsca najchętniej w swoich wspomnieniach wraca Jerry Seinfeld? A może chcesz wiedzieć, gdzie najczęściej biega Kevin Bacon? Pozwól, że oni sami ci o tym opowiedzą....
   

Nowy Jork - dzień na świeżym powietrzu

Dla nowojorczyków przygotowaliśmy kilka propozycji na letni, zdrowy dzień na świeżym powietrzu.

   
Central Park, foto: A. Radziejowska

Lato w mieście- pikniki, plaże, wycieczki

Pikniki Ameryce są szalenie popularne. Piknikować można także w samym Nowym Jorku i to na różne sposoby. Można też wybrać się na wycieczkę i przy okazji urządzić barbecue w wyznaczonym miejscu, albo w ogóle porzucić na weekend miasto i zamieszkać na kempingu

   
Dojazd do Ikeas Brooklyn, foto: M. Rygielski

Wycieczka do IKEA Brooklyn

Do sklepu IKEA na Brooklynie dopływa się taksówką wodną. Rejs do Red Hook trwa ok. 20 minut. W miejscu starych doków jest teraz park i małe muezum.

   
Central Park, foto: A. Radziejowska

Lato w mieście - pikniki

Wolisz rozrywki na świeżym powietrzu? Nowojorskie Parki organizują w tym roku całe mnóstwo bezpłatnych imprez, które mają umilić lato w mieście mieszkańcom i turystom.

   

Wodospady w Nowym Yorku

New York City Waterfalls to cztery sztuczne wodospady wybudowane nad rzeką East River na wysokości Dolnego Manhattanu. Najlepiej oglądać je z South Street Seaport, po zachodzie słońca.

   
  • «
  •  << 
  •  < 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  > 
  •  >> 
  • »
Książka o Nowym Jorku

Książka o Nowym Jorku w wersji do druku (PDF)

Pobierz teraz »