Nowy Jork - Przewodnik

Jesteś w: Nowym Jorku Informatory-Porady

Praktyczne

Cyberponiedziałek czyli - pociąg odjedzie już za chwilę

O mały włos nie przegapiłem - czasu jest coraz mniej (zaledwie parę godzin zostało) więc od razu do celu:

   

Super pomysł na prezent

Do 40% tańsze bilety wstępu do TOP ATRAKCJI w Nowym Jorku - to może być doskonały pomysł pomysł na prezent dla kogoś, kto wkrótce wyjeżdża do Nowego Jorku.

   
Kolejka po taksówkę - lotnisko LaGuardia. Foto: pizzainmotion

Jeżeli te zdjęcia nie przekonają cię, że warto zarejestrować się w Uber to....

Po wielu godzinach podróży wysiadasz wreszcie z samolotu, odbierasz bagaż i chcesz jak najszybciej znaleźć się w hotelu. Wszystko idzie gładko, aż tu nagle silne zderzenie ze ścianą - długa na godzinę kolejka po taksówkę z lotniska...

   
New York Pass

Droższy New York Pass

Jedna z najlepszych okazji w mieście, karta New York Pass, właśnie zdrożała! Poszły ceny pakietów zawierających bilet na piętrowe autobusy Hop-on Hop-off, ale jest też dobra wiadomość dla tych, który wiedzą, czego chcą.
   
Uber Nowy Jork

$20 kredytu na przejazdy Uber

Przedstawiam Ci moje nowe odkrycie - Uber, które całkowicie zmieniło moje podejście do poruszania się po mieście. Za pomocą aplikacji iPhone/Android możesz zamówić zawodowego kierowcę, który zawiezie Cię eleganckim samochodem gdziekolwiek zechcesz.
   
City Sights NY - Times Square

Najlepszy deal w mieście

Za niewiarygodnie niską cenę przez 2 dni będziesz mógł do oporu jeździć po mieście piętrowym autobusem, zabierzesz się na 1.5 godzinną wycieczkę statkiem, wejdziesz do muzeum i pojedziesz na 2.5 godzinny nocny tour po Manhattanie.

   
Telefony w Stanach

Po telefonie z BOK odechciało mi się Nowego Jorku

Nowy Jork zachwycał nas każdego dnia. Aż do chwili, kiedy zadzwonił pan z BOK polskiej sieci GSM i powiedział, że musi zablokować konto, bo przekroczyliśmy limit 2000 złotych w roamingu.

   
Times Square, CC foto: flckr/Francisco Diez

Prawie się popłakałem

kiedy pierwszy raz zwiedzałem to miasto. Brodway, Statua Wolności, Manhattan i pośród tego całego zgiełku ja, mały, zagubiony ale szczęśliwy, że mogłem zobaczyć to wszystko.
   
Punkt TKTS na Times Square, foto © TKTS

Gdzie, za pół ceny, kupisz bilety na Broadway

Bilety na musicale na Broadway'u kosztują około 100 dolarów. Jednak wtajemniczeni wiedzą, że można je zdobyć dużo taniej. Zobacz, gdzie kupić je nawet za pół ceny.

   
foto © M. Rygielski

Sklepy z elektroniką

Jakie są w Nowym Jorku dobre sklepy z elektroniką - to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Odpowiedź jest, na szczęście, krótka.
   
Poradnik  zakupy w Nowym Jorku

Amerykańska numeracja i inne zawiłości

Już wiesz do którego sklepu wejść i czy starczy Ci czasu na jakiś dłuższe szperanie, czy jedynie na szybkie zakupy. Teraz musisz poznać przynajmniej z grubsza amerykańską numerację i inne zawiłości.

   
  • «
  •  << 
  •  < 
  •  1 
  •  2 
  •  > 
  •  >> 
  • »
Nowy Jork - Facebook Nowy Jork - Facebook Nowy Jork - Facebook Nowy Jork - Facebook
:)
Książka o Nowym Jorku

Książka o Nowym Jorku w wersji do druku (PDF)

Pobierz teraz »